Sõiduki hooldus

Auto pikaealisuse tagab korraliste hoolduste õigeaegne teostamine. Korralise hoolduse vahele jätmine või edasi lükkamine võib tähendada suuremaid probleeme ja kulukamaid väljaminekuid. 

Korraline hooldus on küll sõiduki tootja poolt kirjutatud välja ent tegelikuses tuleks hooldust teostada väiksemate intervallide järel etteantust. Eesti kliimas ja teeoludes vajaks sõiduk õli ja filtrite vahetust iga 10 000 – 15 000 km läbisõidu järel või vähemalt kord aastas. 

Erinevad hooldused sõltuvad auto üldläbisõidust. Näiteks hammasrihma ja seonduvate sõlmede vahetust peaks tegema iga 80 000 – 100 000 läbisõidu järel.

 

Hoolduse käigus on oluline kasutada kvaliteetseid määrdeaineid ja filtreid. Diisel ABC kasutab Shell määrdeaineid ning Mann, Bosch, Knecht kvaliteetseid filtreid, mis on paljude autotootjate originaalvarustuses kasutusel.

Kui autol on saanud ka mõni detail kahjustada või on kulumise piiril, siis korralise hoolduse käigus on seda võimalik kiiresti märgata ja välja vahetata. Sõiduki regulaarne hooldus ei ole mitte ainult sõidumugavuse küsimus, vaid ka oluline aspekt turvalisuse koha pealt.